Gradsonačelnik Banjaluke rekao je na pres konferenciji da u Banjaluci ostaje na snazi vanredno stanje u šest mjesnih zajednica, i to Vrbanja, Ada, Česma, Lazarevo 1, Zalužani i Prijakovci.
Trn je najkritičnija trenutno tačka izlivanja Vrbasa, a građani sklanjaju vozila na viša mjesta kako bi ih zaštitili.
Čitalac ATV portala dojavio je informaciju da se Vrbas negdje oko pola 2 izlio u Ulici Stevana Musića i da se nivo povećava.
Prema mjerenju između 1.00 u 2.00 poslije ponoći vodostaj Vrbanje u Čelincu je manji za 10 do 15 centimetara.
Vrbas se izlio na mjestima uz obalu i put kod Banjalučke pivare je poplavljen. U nekoliko naselja uz vodotok Vrbanje i nizvodno od ušća ove rijeke u Vrbas na snazi je vanredno stanje.
U Trnu su se dvedesetak minuta poslije ponoći oglasile sirene za uzbunu zbog poplave.
Gradska uprava kao jednu od preventivnih mjera zbog vanrednog stanja u Banjaluci donijela je odluku da u utorak, 14. maja neće raditi škole i vrtići.
Gradonačelnik Banja Luke Igor Radojičić proglasio je večeras vanredno stanje u naseljima uz vodotok Vrbanje i nizvodno od ušća ove rijeke u Vrbas.
Kiša koja ne jenjava donijela je probleme širom Republike Srpske i FBiH. Stanovnici brojnih gradova i opština, po svemu sudeći provešće još jednu besanu noć.
BANJALUKA – Zbog neprestane kiše rijeka Vrbas i dalje nadolazi, a u naselju Priječani u toku su intervencije na odvodnim kanalima.
Rukometašice Borca iz Banjaluke trijumfom u “Boriku” protiv Knežopoljke 26:23 osvojile su šampionsku titulu u Prvoj ligi Republike Srpske i izborile plasman u Premijer ligu BiH.
Gradski štab za vanredne situacije, sa gradonačelnikom Banjaluke Igorom Radojičićem na čelu, donio je odluku o dizanju u stanje pripravnosti pripadnika Civilne zaštite i njihovom raspoređivanju na kri...