Banjalučki DEMOS zaključio: Neophodno pronaći način za usvajanje rebalansa budžeta
Predsjedništvo Gradskog odbora Demosa zauzelo je principijelan stav da je neophodno iznaći način za usvajanje rebalansa budžeta Grada Banja Luka za 2023. godinu kako bi se omogućilo nesmetano funkcionisanje grada, a u interesu građana, navodi se u saopštenju ove stranke.
Takođe, ističu da će insistirati da se povećaju subvencije za privatne vrtiće i da sva djeca imaju iste uslove.

Gradski odbor Demosa podržava rebalans budžeta grada u kome će biti ranije usaglašena stavka sredstva za podsticaj poljoprivredi i razvoju ruralnog područja.
Predsjedništvo je podržalo inicijativu da prostor bivšeg kino Kozara bude iskorišten za potrebe Narodnog pozorišta Republike Srpske.
“Na ovaj način će se proširiti kapaciteti NPRS, a i obogatiti kulturna scena Banjaluke”, navode iz DEMOS-a.
