Davor Dragičević u Banjaluci posjetio mjesto stradanja svoga sina Davida
Davor Dragičević je po prvi put nakon povratka iz Austrije posjetio mjesto stradanja svoga sina Davida Dragičevića. Na ušću rijeke Crkvene pored Davora su bili i članovi grupe “Pravda za Davida”.
– Juče je održana konferencija. Motivisani smo kako je Davor došao. Sad je Tužilaštvo na testu. Naša je borba iskrena. 3. 11. je apelacija i sazvaćemo press, a 4. 11. je suđenje krim-tehničarima. Na pretresu će biti i Dragičević. Nedjeljom od 16:00 časova ćemo biti na ušću ove rijeke. Uskoro će biti rasplet ove situacije. Pozitivni su nam utisci iz Tužilaštva nakon sastanka Ferageta i Dragičevića sa Kajganićem i Nešković – kazali su članovi grupe “Pravda za Davida”.
Prisutnima se obratio i Davor Dragičević, otac ubijenog Davida.
– Hvala svima koji ste ovdje. Hvala Draganu što ovo zločinačko mjesto održava. Oni koji su se ogriješili o moje dijete, neka više nikad ne dođu ovdje! Ovo je mjesto svirepog zločina! Pljujte po meni, po majci Suzani, ali po Davidu ne dam! Ubicama i zločincima se uskoro bliži kraj! I svim onima koji su to jutro ovdje položili dijete, pa su ga izvukli, pa mu je Siniša Kojdić nogom pritiskao pluća! 4. 11. u 11:00 sati gledaćemo se u oči Dalibor Vrećo, Siniša Kojdić i ja, kao i ostali u sudnici! Niko me ne smije u oči pogledati! Srediće vas David, a i ja, a i grupa “Pravda za Davida”! Nakon dvije godine i deset mjeseci sam ovdje i ne mogu mi ništa ubice i zločinci! Oteli su ga, mučili šest dana i ubili da se ne sazna zbog “srpskog nacionalnog interesa”, tako izgleda i “bošnjački nacionalni interes” kad su ubili Dženana Memića! – kazao je Davor Dragičević, navodi “Avaz“.
