Đajić o darivanju bebe u Banjaluci: Spriječio sam sestre da ne šamaraju Stanivukovića
Direktor Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Vlado Đajić rekao je danas kako je gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, koji je juče bio spriječen da lično uruči dar majci prve bebe u 2022. godini, zaboravio kako su zabranjene posjete.
Đajić je gostujući u jutarnjem programu RTRS-a poručio da je njegovom odlukom, zapravo, izbjegnut skandal jer su sestre i babice iz ove ustanove htjele “ispljuvati i išamarati” prvog čovjeka Banjaluke.
Direktor UKC-a je naveo kako je Stanivuković došao u tu zdravstvenu ustanovu sa ciljem da prikupi političke poene.
“Došao je sa kesicom i dukatom koji je kupio u gradu, da se uslika i da se svima predstavi kako voli djecu i porodilje, da kupi političke poene. Zaboravio je da su zabranjene posjete i da mogu samo ljekari ući. Nije donio ni cvijeće”, kazao je Vlado Đajić.
“Nije svjestan da sam blokirao hodnik i lift da ne siđu babice i sestre da ga ispljuju i išamaraju zbog toga što je izjavljivao da jedu kolače od pacijenata, da kradu i da daju neispravan kisik. Izbjegli smo jedan skandal da ga žene ne šamaraju pred kamerama. Sve sam portire digao da to blokiram. Porodilje i ostali nakon svih njegovih skandala i afera i filma gdje učestvuje sa svojim saradnicima proglasili su ga nepoželjnim da prilazi. Strašna priča. Nemam komentar”, rekao je još direktor UKC-a Republike Srpske.
Podsjećamo, prva beba u Republici Srpskoj u 2022. godini je djevojčica rođena minut nakon ponoći u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske u Banjaluci. Stanivuković je juče kao gradonačelnik želio lično darivati prvorođenu bebu, ali zbog epidemiološke situacije i trenutnog protokola to mu nije dozvoljeno. Zbog toga je poklon za porodilju predao dežurnom ljekaru.