Kakve probleme ima Banjaluka: „Građansku patrolu“ preuzelo više od 7.500 građana
Više od 7.500 naših sugrađana, do sada je preuzelo mobilnu aplikaciju „Građanska patrola“, namijenjenu za prijavu komunalnih problema, saopšteno je iz Gradske uprave.
Građani su i tokom ovog mjeseca bili aktivni, te su putem aplikacije prijavljivali nepravilnosti na koje su nailazili u gradu i na koje nadležne gradske službe nastoje da reaguju u što kraćem roku.
Najviše prijava odnosilo se na neispravnu javnu rasvjetu, održavanje zelenih površina, nepropisno odlaganje otpada, nepropisno parkiranje, oštećenja na putevima i na komunalnoj opremi na dječijim igralištima koja je često na meti nesavjesnih pojedinaca.
Inače, „Građanska patrola“ omogućava da građani jednostavno putem svojih mobilnih telefona na licu mjesta, bilo gdje u gradu i bilo kada, fotografišu problem ili nepravilnost na koju naiđu i o tome, putem aplikacije, obavijeste gradske službe koje će dalje preduzimati potrebne korake.
Sugrađani koji žele povratnu informaciju za probleme koje su prijavili, mogu ih dobiti putem Odsjeka za saradnju sa građanima-Kancelarije za građane, na telefon broj: 051/ 244-471 ili e-mail: [email protected]
Aplikacija je dostupna putem postojećih platformi Play store i App store, potpuno besplatno.