Matijašević: Grad Banjaluka nema nadležnost da gradi centralno spomen obilježje već isključivo Vlada RS

Grad Banjaluka nema nadležnost da gradi centralno spomen obilježje Vojske Republike Srpske već isključivo Vlada RS, izjavio je bivši oficir Vojske Srpske Darko Matijašević.

Ovo je nacionalno pitanje – istakao je Matijašević.

On je dodao da postoje dokazi da se lokacija na “Krašovom parkingu” na kome se i gradi spomen obilježje pretvori u trgovinski prostor sa pomoćnim objektima.

– Ponižavajuće je za borce, naslađuju se oni koji su vojnički htjeli okupirati Banjaluku, da tolika razmimoilaženja postoje oko centralnog spomen obilježja – dodao je Matijašević, navodi RTRS.