Nakon “Prijavi komšiju!” Kresojević se pohvalio: Donjim Kolima rekordna isporuka vode u cisternama
Mještanima Donjih Kola kod Banjaluke od početka godine do današnjeg dana isporučeno je 1730 kubika vode, što je 3,5 puta više nego što je isporučeno 2020. godine, pohvalili su se u saopštenju iz Gradske uprave.
Gradski menadžer Bojan Kresojević je poručio da je Gradska uprava adekvatno odgovorila izazovima usljed povećane potrošnje vode u ovoj mjesnoj zajednici, kao i da će u kontinuitetu nastaviti isporuku 60 kubnih metara dnevno mještanima Donjih Kola sve dok za tim bude postojala potreba.
Čak je pripremljen i poseban grafički prikaz na tu temu.

“Kako bi se sistem u potpunosti stabilizovao, potrebna je racionalna potrošnja i prijavljivanje nelegalne potrošnje”, rekao je Kresojević.
Gradska uprava ponovo je upućutila apel svim potrošačima da vodu troše savjesno i racionalno, da budu solidarni i vodu za piće troše za osnovne potrebe, jer, kako su naveli, samo racionalna potrošnja može dovesti do stabilizacije sistema.
Očigledno nastavljaju i akciju “Prijavi komšiju”, pa mole građane da prijavljuju zloupotrebu vode sa hidranata koji su u nadležnosti “Vodovoda” a.d. Banja Luka, jer, kako ističu, to može dovesti do ugrožavanja redovnog i kontinuiranog snabdijevanja potrošača vodom.
Podsjećamo, predsjednik Mjesne zajednice Donja Kola, Srđan Ćutković, najavio je za srijedu popodne nove proteste pred banjalučkom Gradskom upravom, jer mještani tog naselja i dalje kubure sa vodom. Na proteste je, kako kaže, pozvao sve mještane koji i dalje vode borbu sa vodosnabdijevanjem, da dođu i izraze svoje nezadovoljstvo.
Ćutković je nezadovoljan je i što, kako tvrdi, u vrijeme borbe za vodu gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković odmara u Španiji.
