Nastavak saradnje: Predstavnici Grada Banjaluka razgovarali sa delegacijom IOM
Predstavnici Grada održali su sastanak sa delegacijom Međunarodne organizacije za migracije (IOM), saopšteno je iz Gradske uprave.
Iz Gradske uprave su rekli da se na sastanku se razgovaralo o projektima koje su IOM i USAID realizovale u Banjaluci do sada, uključujući i projekat obnove krova Doma omladine, zatim o njihovoj kontinuiranoj saradnji i podršci organizacijama civilnog društva i medijima, platformi za male grantove, te različitim lokalnim akcijama namijenjenim prvenstveno mladima.
Predstavnici obje strane su naglasili spremnost za nastavak saradnje.
U ime Grada, sastanku su prisustvovali: šef Kabineta gradonačelnika Vladimir Grujić, savjetnica gradonačelnika za društvene djelatnosti Milada Šukalo, ovlašteni potpisnik u ime Odjeljenja za kulturu, turizam i socijalnu politiku Nevena Blagojević Podrić i koordinatorica za regionalnu i međunarodnu saradnju i prevođenje, Maja Lukač Marjanović.
Delegaciju IOM-a su činili programska menadžerica u BiH Blanš Pikarelo, šefica regionalne kancelarije u Banjaluci Mirjana Kosić, a u ime USAID-a Dženana Šabić Hamidović i Brandon Vilson-Barts.