Opet havarija nadomak Banjaluke! Cijeli plato Manjače danima bez vode

Proteklih nekoliko dana cijeli plato Manjače je bez vode, saopšteno je iz banjalučkog Vodovoda.

Radnici “Vodovoda” svakodnevno, do kasnih večernjih sati, rade na vraćanju u funkciju izvorišta Banjica, a radovi će potrajati i za vikend.

“Daćemo sve od sebe da početkom sljedeće sedmice uspostavimo normalno vodosnabdijevanje. Havarije na pumpama na vodozahvatu i u sistemu su navjerovatnije izazvali nestanci električne energije”, ističu iz ovog preduzeća.

Navode i da sada jedino mogu da se pozabave posljedicama i angažuju sve raspoložive radnike i mehanizaciju.

“Tokom vikenda instaliraćemo jednu novu pumpu, dok će druga biti remontovana. Nažalost, jedna preostala nije dovoljna da održi sistem”, navode iz Vodovoda Banjaluka.