Počinje zimska pauza: Iskoristite usluge “BL bajka” još ovaj vikend

Za sistem automatskog iznajmljivanja bicikala, „BL bajk“, po već uobičajenoj praksi, odnosno dolaskom hladnijeg vremena slijedi zimska pauza, saopšteno je iz Gradske uprave.

Tako je nedjelja, 14. novembar zadnji dan u ovoj godini kada će Banjalučani moći da koriste usluge „BL bajka“, koji će opet biti u funkciji sa proljeća.

Prema podacima nadležnog Odjeljenja za saobraćaj i puteve, ovogodišnju sezonu – „BL bajk“ završava sa 1.644 aktivnih korisnika.Naime, ova sistem ima 40 bicikala na pet lokacija: Ulica kralja Petra I Karađorđevića (preko puta zgrade Gradske uprave), kod vodenog parka Akvana, u Ulici Majke Jugovića kod Studentskog centra „Nikola Tesla“, u Parku „Mladen Stojanović“ i u Obilićevu na raskrsnici Cara Lazara i Istočnog tranzita.

Namjera je da svako veće naselje ima svoj terminal za iznajmljivanje bicikla, kako bi se što više sugrađana podstaklo na fizičku aktivnost i tim se naš grad pridružio evropskim gradovima koji se opredjeljuju za održivu mobilnost i zaštitu životne sredine.

Cijene iznajmljivanja bickala su povoljne: pola sata u toku dana je besplatno, a nakon toga svaki sljedeći započeti čas je 1,5 KM.

Oznake: Banjaluka, Bl bajk, Pauza