Radovanović zadovoljan odlukom Grada: Besplatne mjesečne karte velika olakšica za porodice
Predsjednik Udruženja porodica “Četiri plus” Jovan Radovanović rekao je za “Glas Srpske” da su poslije 14 godina uspjeli da obezbijede mjesečne karte koje će za višečlane porodice biti velika olakšica.
– Nakon 14 godina borbe da dobijemo mjesečne karte kako prema Ministarstvu saobraćaja i veza tako i Gradskoj upravi, najzad smo uspjeli da ovu povlasticu izborimo. U saradnji sa Gradskom upravom od 1. marta učenici iz višečlanih porodica dobiće besplatne mjesečne karte – rekao je Radovanović.
Istakao je da je ovo veliko olakšanje za višečlane porodice, pogotovo za one roditelje koji su bez posla.
– Kada imate jednog školarca, nije lako, a kamoli tri ili četiri, kada morate da izdvojite značajnu sumu za prevoz u školu. To se pogotovo odnosi na porodice iz udaljenijih naselja, kako što su Agino selo, Bronzani Majdan gdje su karte i po 90 KM, tako da možete da zamislite kakvo je to olakšanje za porodice u kojima su roditelji nezaposleni, nemaju primanja, a bore se da djecu školuju i prehrane – naglasio je Radovanović.
U evidenciji ovog Udruženja ima 360 đaka srednjih škola i redovnih studenata iz porodica sa četvoro i više djece.
Za izdavanje karte potrebno je, uz popunjen obrazac, da đaci i redovni studenti dostave i potvrdu o mjestu prebivališta, potvrdu od obrazovne ustanove koju pohađaju (škola ili fakultet), potvrdu od Udruženja sa četvoro i više djece “Četiri plus Banja Luka” i prethodno izdatu kartu.
