Šta je Banjaluka dosad uradila? Gradonačelnik sa Larsonom o borbi protiv korupcije

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, sastao sa višim savjetnikom za borbu protiv korupcije Ambasade Sjedinjenih Američkih država Erikom Larsonom, saopšteno je iz Gradske uprave. 

Borba protiv korupcije, kriminala, kao i mnogobrojne afere koje potresaju Bosnu i Hercegovinu bile su teme sastanka kome su prisustvovali i direktorica Kancelarije Ambasade SAD u Banjaluci, Brijana Pauers, asistent Ambasade SAD, administrativni asistent Ambasade SAD, te savjetnice gradonačelnika Tanja Vukomanović i Mirna Savić Banjac.
Gradonačelnik Banjaluke upoznao je goste o dosadašnjem radu na polju bore protiv korupcije, te ukazao na sve korake koje je Grad preduzeo u proteklom periodu kada je ova tema u pitanju, a odnosi se na objavljivanja svih računa, objavljivanje imena svih zaposlenih, trensparentnim objavljivanjem javnih nabavki, podnošenja krivičnih prijava, kao i iznošenje u javnost mnogih afera.

Sa zajedničkog sastanka otišla je i jasna poruka – zajedničkim snagama sve instucije u Bosni i Hercegovini treba da se bore protiv ovih problema, sa posebnim akcentom na korupciju.