Stanivuković obećao bonus: Čistačicama po 100 maraka na platu
Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, nagradiće ovaj mjesec higijeničarke Gradske uprave, tako što će im, od svojih sredstava, dodati 100 KM na platu, saopšteno je iz Gradske uprave.
“Dao sam riječ i održaću je. Ovaj mjesec ću za naše čistačice, od svojih sredstava, odvojiti po 100 KM kao bonus na platu. To ne smije ostati samo na tome i ovaj problem zaslužuje da bude sistemski riješen već od marta. Naše vrijedne čistačice su to zaslužile”, poručio je Stanivuković.
U saopštenju se navodi da Stanivuković zalaže za povećanje plata onima koji imaju najniža primanja, ali dok to ne bude zakonski regulisano, odlučio je da čistačice nagradi na ovaj način.
