Svjetski dan svjesnosti o autizmu: Predstavnici Grada posjetili Udruženje „Djeca svjetlosti“

Predstavnici Grada Banjaluka  posjetili su Udruženje za pomoć licima sa autizmom „Djeca svjetlosti“ te su im na taj način pružili podršku povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu.

Savjetnica gradonačelnika Mirna Savić – Banjac rekla je kako ovo Udruženje od Grada uvijek ima kvalitetnog sagovornika i neupitnu podršku.

-Srećni smo što imamo udruženja kao što je „Djeca svjetlosti“, jer oni olakšavaju život i funksionisanje, kako roditelja, tako i djece koja imaju autizam. Upravo povodom ovog dana, mi smo otišli da svojim prisustvom ukažemo na značaj i broj korisnika, da razgovaramo sa njima i vidimo sa čim se oni sve suočavaju, šta mi je još potrebno. Oni od nas uvijek imaju podršku i uvijek smo tu njima na raspolaganju – rekla je savjetnica.

Dodala je kako Grad shvata važnost ovog Udruženja, ali i dnevnog centra, gdje roditelji mogu da dobiju svu podršku koja se tiče boravka djece.

-Veoma su aktivni u svom djelovanju i predstavljaju primjer kako jedno Udruženje treba da funkcioniše – zaključila je Savić – Banjac.

Iz Udruženja “Djeca svjetlosti” poručili su da je potrebno svakodnevno širiti svijest o autizmu, o kojem se, kako tvrde, malo zna, a još manje govori.

Podsjećamo, tradicionalno, povodom 2. aprila, Svjetskog dana svjesnosti o autizmu održavjau se brojne aktivosti u našem gradu.