Todorovićeva zadovoljna: Novo sanitetsko vozilo poboljšaće usluge Dom zdravlja
Novo sanitetsko vozilo, koje je Vlada Republike Srpske donirala Domu zdravlja Banjaluka, biće od izuzetnog značaja za redovno obnavljanje voznog parka što će doprinijeti poboljšanju u pružanju usluga pacijentima, rekla je Srni direktor ove zdravstvene ustanove Nevena Todorović.
Todorovićeva je dodala da postoji stalna potreba za nabavkom novih sanitetskih vozila s sbzirom na to da su vozila koja se koriste u Službi hitne medicinske pomoći u upotrebi 24 časa dnevno na cijelom području grada.
“Potreba postoji i zato što vozila kojima se u Odsjeku transporta prevoze pacijenti izvan Republike Srpske u prosjeku mjesečno pređu oko 6.000 kilometara, a svakodnevno se obavlja i prevozi ležećih pacijenata iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike na cijeloj teritoriji Republike Srpske”, rekla je Todorovićeva.
Prema njenim riječima, zbog toga se ova zdravstvena ustanova obratila Ministarstvu zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske sa molbom za nabavku novog sanitetskog vozila koje će joj pomoći da ove usluge nastavi da pruža nesmetano, kvalitetno i na zadovoljstvo pacijenata.
Ona je navela da je od 2019. godine ovo osmo novo sanitetsko vozilo koje je obezbijedilo sadašnje rukovodstvo Doma zdravlja.
“Sredstvima Grada Banjaluka u 2019. godini nabavljeno je sanitetsko vozilo sa kompletnom medicinskom opremom za potrebe Službe hitne medicinske pomoći. Iste godine donacijom Ambasade Japana u BiH, u okviru projekta za koji smo se kandidovali, nabavljena su dva sanitetska vozila za prevoz pacijenata izvan teritorije Republike Srpske”, podsjetila jer Todorovićeva.
Ona je navela da je kompanija EFT-Rudnik i Termoelektrana “Stanari” 2020. godine donirala banjalučkom Domu zdravlja moderno sanitetsko vozilo sa pratećom medicinskom opremom, te da su sredstvima Grada Banjaluka u 2021. i 2022. godini kupljena još dva sanitetska vozila.
Todorovićeva je rekla da Dom zdravlja Banjaluka i dalje ima potrebu za ovim vozilima i naglasila da će se i dalje zalagati za to da ova zdravstvena ustanova redovno obnavlja vozni park novim sanitetskim vozilima i tako pruži što kvalitetnije i brže usluge krajnjim korisnicima.
Vlada Republike Srpske usvojila je juče odluku o pravu prenošenja vlasništva nad 10 novih sanitetskih vozila ukupne vrijednosti 1,32 miliona KM sa Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite na javne zdravstvene ustanove.
Vlasništvo nad vozilima biće preneseno na domove zdravlja Banjaluka, Čelinac, Bijeljina, Kotor Varoš, Laktaši, Rudo, Ugljevik, Višegrad, Zvornik, te na bolnicu “Srbija” Istočno Sarajevo.
