Loša situacija sa koronom u Srpskoj: Institut će predložiti uvođenje restriktivnijih mjera

Direktor Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske Branislav Zeljković rekao je da će Institut uputiti danas Republičkom štabu za vanredne situacije prijedlog za uvođenje restriktivnijih mjera u Srpskoj.

On je istakao da se pri pooštravanju mjera sve mora uzeti u obzir – i javno zdravlje i funkcionisanje privrede.
Podsjećamo, u Republici Srpskoj pogoršana je epidemiološka situacija. U posljednja 24 časa registrovana su 422 slučaja virusa korona, dok je preminulo 10 ljudi.