Zbog izlijevanja oborinskih voda usporen saobraćaj kroz Prijedor

Na dijelu magistralnog puta koji prolazi kroz Prijedor prema Kozarskoj Dubici usporen je saobraćaj zbog izlijevanja oborinskih voda na kolovoz, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Riječ je o mjestu spajanja ulica Slavka Rodića i Maksima Gorkog, u blizini Aerodromskog naselja u Prijedoru.

– Na kolovozu ima pet do sedam centimetara vode. Vozače molimo da navedenom dionicom voze sporije i opreznije – naveli su iz AMS-a.

Iz AMS podsjećaju da se saobraćaj na većini puteva u Republici Srpskoj odvija usporeno, po mokrim i klizavim kolovozima, a vozačima se skreće pažnja na povećanu opasnost od odrona i mjestimično smanjenu vidljivost zbog magle i niske oblačnosti.

Јaka kiša koja u Kozarskoj Dubici pada od ranih jutarnjih časova, stvorila je probleme mještanima naselja Puhalo.

Voda je prodrla u podrume stambenih zgrada u ovom naselju.