Dva puta pokušao ubiti komšiju: Šipovljanin osuđen na sedam godina zatvora
Dvadesetsedmogodišnji Šipovljanin Predrag Jerinić, koji je optužen da je dva puta pokušao ubiti komšiju Vladimira Okulića (59), osuđen je na sedam godina zatvora za te slučajeve, kao i za krađu i nedozvoljeno držanje oružja.
Presudu je izrekao Okružni sud u Banjaluci, a izrečena mu je mjera obaveznog psihosocijalniog tretmana u trajanju od dvije godine, koja će se provoditi u zatvoru, prenose Nezavisne.
Jerinić je, podsjetimo, ranije priznao je da je pucao i istakao da nije imao namjeru da Okulića ubije, već samo da ga zaplaši zbog ranijih svađa i napada.
Optuženi je istakao da je Okulića htio da zaplaši, jer ga je on ranije napadao i na njega bacao bombu koja, srećom, nije eksplodirala.
S druge strane, okružni tužilac Miroslav Kotur tvrdio je da je dokazao da je Jerinić kriv za dva pokušaja ubistva, ali i druga djela za koja je optužen.
Podsjetimo, kako su “Nezavisne novine” ranije objavile, Jerinić je optužen da je 22. februara 2021.g odine, oko 17 časova i 15. jula te godine, oko 18 časova u selu Stupna, opština Šipovo, dva puta pokušao ubiti Okulića.
Terete ga i da je u prvoj polovini jula te godine, iz kuće M.M. u selu Duljci, u toj opštini, ušao kroz otvoren prozor sobe u prizemlju kuće, te pronašao i uzeo lovačku pušku.
