Iz škole u Jajcu poručuju: Svi učenici koji su učestvovali u vršnjačkom nasilju snosiće posljedice
Iz Osnovne škole “13. Rujan” iz Jajca, koju pohađa djevojčica koja je tukla svoju vršnjakinju iz druge škole, oglasili su se povodom snimka vršnjačkog nasilja koji je šokirao javnost u BiH.
Na Fejsbuk profilu su naveli da svi radnici ove škole bezuslovno osuđuju bilo kakav oblik nasilja i izražavaju žaljenje zbog vršnjačkog nasilja koje se dogodilo, a u kojem je učestvovala njihova učenica.
“Napominjemo da je škola odmah preduzela sve potrebne mjere i uključila nadležne institucije. Svi učenici koji su na bilo koji način učestvovali u ovom neprimjerenom činu snosiće posljedice u skladu s pravnim normama škole i drugih institucija”, navodi se u reakciji Uprave škole.