Lopovi vrebaju! Policija apeluje na građane da tokom godišnjih odmora zaštite imovinu

Policijska uprava Trebinje uputila je apel građanima da tokom sezone godišnjih odmora preduzmu odgovarajuće mjere kako bi se zaštitili od nasilnih upada i krađe imovine.

Iz policije su istakli da svako na određen način može da doprinese sprečavanju takvih aktivnosti kriminogenih lica s obzirom na to da je ovo vrijeme kada većina građana odlazi iz svojih domova radi korištenja godišnjeg odmora i kada se stvaraju uslovi za provale u objekte.

Neke od mjera koje građani mogu preduzeti, a iz policije preporučuju, jesu one da obavijeste osobu od povjerenja /komšije, rođake/ da odlaze na godišnji odmor da bi ta osoba mogla da, s vremena na vrijeme, da provjeri da li se neko nepoznat kreće u blizini.

Vrijednosti poput novca, nakita, građani mogu da predaju nekome na čuvanje i da ne ostavljaju roletne skroz spuštene s obzirom na to da je to znak da je stan ili kuća napuštena.

Građanima je sugerisano i da porodične fotografije sa odmora i takozvane “tagove” ne postavljaju na društvenim mrežama i platformama dok se ne vrate kući.

“Ukoliko neko zna da su mu komšije odsutne, a u njihovom stanu ili kući se čuje iznenadna buka, treba da pozove policiju na besplatan broj telefona 122 i na taj način podigne bebjednost u zajednici”, poručili su iz trebinjske Policijske uprave.

Oznake: Lopov, policija