Iznudio više od 10.000 KM: Banjalučanin uhapšen zbog “zelenašenja”
M.M. iz Banjaluke uhapšen je juče zbog sumnje da je izvršio krivično djelo zelenaštvo, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
“Osumnjičenom se stavlja na teret da je u toku 2022. i 2023. godine u više navrata drugom licu davao novac na zajam, iskorištavajući teške prilike oštećenog lica, čime je”, navodi se u saopštenju.
Aktivnosti se preduzimaju pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, kojem će biti podnesen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.
