Pijani vozač napao policajce: Završili u prnjavorskom Domu zdravlja
Pijani vozač iz Prnjavora čiji su inicijali M.K. uhapšen je zbog sumnje da je fizički napao policijske službenike koji su zadobili tjelesne povrede, te im je ukazana ljekarska pomoć u Domu zdravlja, saopšteno je iz Policijske uprave Banjaluka.
Iz policije navode da je navedeno lice u pijanom stanju upravljalo vozilom, odbilo da se podvrgne ispitivanju na prisutvo droge, te se oglušilo o naređenje policijskih službenika da pomjeri vozilo radi nesmetanog i bezbjednog odvijanja saobraćaja.
“Potom je izašlo iz vozila i fizički napalo policijske službenike usljed čega su isti zadobili tjelesne povrede i ukazana im je ljekarska pomoć u Domu zdravlja Prnjavor. O svemu je obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka”, navodi se u saopštenju.
Navedeno lice juče je uhapsila banjalučka policija zbog sumnje da je počinilo krivično djelo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti, te jer je ometalo državne organe, privredna društva i druga pravna lica u vršenju javnih funkcija.
Pripadnici Policijske uprave Banjaluka juče su priveli i lice iz tog grada čiji su inicijali D.J. osumnjičeno za krađu mobilnog telefona u jednom lokalnom ugostiteljskom objektu.
“Otuđeni telefon je pronađen i uz potvrdu oduzet”, saopšteno je iz ove uprave i navedeno da se krađa desila u subotu, 29. jula.
Na području pod kontrolom Policijske uprave Banjaluka juče je evidentirano pet krivičnih djela, četiri narušavanja javnog reda i mira i osam saobraćajnih nezgoda
