Pretjeruju sa žestom, pa sjednu za volan! Za svega pet časova kažnjeno čak 39 pijanih vozača

Policija je na području Prijedora za pet časova kaznila 39 pijanih vozača, od kojih je šest uhapšeno jer im je utvrđeno više od 1,5 promila alkohola u krvi.

Regionalna akcija pojačane kontrole učesnika u saobraćaju, sa akcentom na kontrolu upravljanja vozilom pod dejstvom alkohola, psihoaktivnih supstanci ili lijekova sprovedena je juče, saopšteno je iz prijedorske Policijske uprave.
“Od ukupno 205 kontrolisanih – sankcionisana su 64 učesnika u saobraćaju”, navedeno je u saopštenju.
Iz Policijske uprave Prijedor apeluju na sve učesnike da poštuju saobraćajna pravila i propise, a posebno na vozače motornih vozila i motocikliste da poštuju ograničenja brzine i ne upravljaju vozilom pod dejstvom alkohola ili drugih psihoaktivnih supstanci.