Rezultati obdukcije: Novorođenče nađeno na deponiji rođeno živo

Mještani su na deponiji Huskići kod Lukavca pronašli mrtvo novorođenče, za koje je obdukcija pokazala da je rođeno živo, javio je “Dnevni avaz”.

Tijelo novorođenčeta pronađeno je juče i odmah je obaviještena policija u Lukavcu, te dežurni tužilac Tužilaštva Tuzlanskog kantona.

Tijelo bebe je prebačeno na Univerzitetski klinički centar u Tuzli, gdje je obavljena obdukcija.

“Dobili smo obdukcioni nalaz koji je pokazao da je beba rođena živa, a onda joj je oduzet život”, izjavio je dežurni tužilac Ćazim Serhatlić.

On je naglasio da je riječ o krivičnom djelu čedomorstvo, kao i da su kriminalistička policija Policijske uprave Lukavac i MUP Tuzlanskog kantona su na terenu.

“Radi se na otkrivanju osobe koja je napravila ovo teško krivično djelo”, dodao je Serhatlić.