Upornost se isplati: Kim Kardašijan iz četvrtog pokušaja prošla ispit za studente prava FOTO
Kim Kardašijan čvrsto je odlučila završiti Pravni fakultet. Nedavno je iz četvrtog pokušaja prošla kalifornijski “baby bar”, ispit za studente prava prve godine, obvezan za buduće advokate u Kaliforniji koji ne pohađaju akreditirane visokoškolske ustanove, a krajnji joj je cilj fokusirati se na reformu kaznenog pravosuđa.
“OMFGGGG položila sam baby bar!!!!” tvitala je Kardashian, oduševivši svojih 70.7 miliona pratilaca, a objavila je i fotografije na kojima pozira u plavom kombinezonu.
OMFGGGG I PASSED THE BABY BAR EXAM!!!!
Looking in the mirror, I am really proud of the woman looking back today in the reflection.
For anyone who doesn’t know my law school journey, know this wasn’t easy or handed to me. pic.twitter.com/44UiguM4bJ
— Kim Kardashian West (@KimKardashian) December 13, 2021
Kim je svoju želju za sticanjem diplome prvi put javnosti otkrila 2019. godine u intervjuu za “Vogue”, kazavši da je započela četverogodišnje pripravništvo u advokatskoj kancelariji u San Francisku. Tada je kazala i kako se nada da će uskoro uspjeti položiti “baby bar”.
Kalifornija je jedna od nekoliko američkih saveznih država koje imaju takav program studiranja i jedina ima mogućnost pristupa takozvanom “baby baru”.
Premda je svojedobno pohađala “Pierce College” u Los Anđelesu, nikad nije diplomirala. Ali Kalifornija studentima nudi mogućnost polaganja “baby bara”, ispita za studente prava prve godine, a da pritom ne moraju obaviti pripravnički staž kod advokata ili sudije.
Cjelodnevni test se polaže na daljinu u junu ili oktobru i obvezan je za sve koji žele studirati pravo na neakreditovanoj visokoškolskoj ustanovi koja ne posjeduje akreditaciju za obrazovanje.
Ovo joj je bila posljednja prilika za polaganje.
