Iz SPS-a poručili: Za saradnju sa svima koji su iznad trenutnih političkih podjela

Na Jahorini je danas održan sastanak odbornika Socijalističke partije Srpske, kojom prilikom je predsjednik te partije Goran Selak učesnicima čestitao na izbornim rezultatima i naglasio da SPS, kao najmlađa partija u Srpskoj, ima kapacitet da nastavi sa provođenjem politika koje imaju za cilj bolju budućnost svih građana te da je SPS opredijeljena za saradnju sa pojedincima i subjektima koji su iznad trenutnih političkih podjela.

Na sastanku je zaključeno da je Socijalistička partija Srpske više nego uspješno nastupila na prvim izborima od svog osnivanja u martu prošle godine, da je vođena korektna i konstruktivna kampanja i da je veliko povjerenje građana Srpske na izborima najbolja potvrda dobrog rada. SPS je u Banjaluci ostvarila treći rezultat, iza SNSD i PDP-a, a na nivou RS sa 30.000 glasova takođe predstavljaju jedno od najvećih iznenađenja proteklih Lokalnih izbora.

“Svi naši odbori imaju podršku partije da o formiranju vlasti u svojim lokalnim zajednicama odlučuju u skladu sa najboljim interesima građana koji su nam u velikom broju dali svoje povjerenje. Za nekoliko mjeseci postojanja smo napravili veliki rezultat. Naši kadrovi su nakon izbora pokazali karakter i dosljednost, i svjesni smo da imamo sjajne ljude i da nam tek slijede još bolji rezultati”, poručio je Selak.

“SPS je opredijeljena za saradnju sa pojedincima i subjektima koji su iznad trenutnih političkih podjela i smatramo da je Srpskoj potreban savez svih onih koji mogu i hoće da se bore za bolju budućnost Republike Srpske”, poručeno je na današanjem sastanku.

O pitanjima saradnje sa drugim političkim subjektima, SPS će zauzeti konačan stav na sledećoj sjednici Glavnog odbora, gdje će takođe biti predstavljena programska platforma i plan djelovanja za naredne dvije godine. Predsjednik SPS Goran Selak je poželio svim građanima, članovima SPS i učesnicima sastanka srećne predstojeće praznike.

Oznake: Politika, sastanak