Koga je predsjednica Srpske prvog zapratila? Željka Cvijanović otvorila Instagram nalog FOTO

Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović otvorila je prije par dana zvaničan Instagram nalog. 

Do sada je prikupila više od  1.000 pratilaca, a  prva objava bila je čestitka povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave, koji Republika Srpska i Republika Srbija od ove godine zajednički obilježavaju.  Među prvima koje je zapratila je Narodno pozorište Republike Srpske, gdje je predsjednica čest i rado viđen gost.

Podsjećanja radi, Narodno pozorište, jedno od najznačajnih kulturnih institucija Republike Srpske, ove godine obilježava značajan jubilej, 90 godina postojanja i rada. U proteklih devet decenija ovaj teatar ostvario je zapažene rezultate i dao snažan doprinos razvoju pozorišne umjetnosti u Srpskoj i regionu.

https://www.instagram.com/p/CFJyWkbFqEU/?utm_source=ig_embed

Drugi Instagram nalog koji predsjednica Cvijanović prati je zvanični profil kampanje “Doživi Srpsku”, čiji je pokrovitelj.

Kampanja “Doživi Srpsku” pokrenuta je na zahtjev Privredne komore, turističke zajednice i poslodavaca koji djeluju u oblasti turizma, ugostiteljstva i hotelijerstva, a cilj je promocija domaćih turističkih potencijala, prije svega za domaće goste, koji bi bolje upoznali svoju zemlju, ali i pomogli turizmu i ugostiteljstvu, koji su pretrpjeli najveću štetu tokom pandemije virusa korona, piše Srpskainfo.