Navršilo se 14 godina od smrti! Položeni vijenci u znak sjećanja na Milana Jelića

Danas se navršilo 14 godina od smrti bivšeg predsjednika Republike Srpske Milana Јelića.

Vijence na spomenik Јeliću položili su porodica, prijatelji, rodbina, te predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković i ministar energetike i rudarstva Petar Đokić.

Milan Јelić preminuo je u Modriči 30. septembra 2007. godine od posljedica srčanog udara.

Smrt ga je zatekla na funkcijama predsjednika Republike Srpske, potpredsjednika SNSD-a, predsjednika Fudbalskog saveza Republike Srpske i Fudbalskog saveza BiH.

Obavljao je najodgovornije poslove i funkcije u privredi Modriče, a bio je i ministar privrede, energetike i razvoja Republike Srpske.

Za svoj rad dobio je mnogo prestižnih priznanja, među kojima su menadžer decenije u BiH 2003. godine, Orden za stvaralaštvo – na Briselskoj izložbi inovacija 2005. i Orden Svetog Save, piše RTRS.