Opaka zaraza ne popušta: U Srpskoj još 76 osoba zaraženo koronom, jedno preminulo
U Republici Srpskoj je laboratorijski potvrđeno još 76 slučajeva zaraze novim virusom korona, rekao je vršilac dužnosti direktora Instituta za javno zdravstvo RS Branislav Zeljković.
“I dalje imamo nepovoljnu epidemiološku situaciji u Republici Srpskoj”, kaže on.
Podsjeća da je Štab za vanredne situacije RS produžio sve mjere u RS u skladu sa tim.
“Privatna druženja su i dalje najveća opasnost za širenje korona virusa. Institut ima dovoljno testova, a promjena u načinu testiranju odnosno ukidanje retestiranja urađeno je na osnovu preporuka Svjetske zdravstvene organizacije.
Imamo u protekla dva dana pad broja pozitivnih osoba, ali je bitno da se taj trend zadrži. Preventivne mjere su i dalje najvažniije, kao i da ih se svi pridržavamo, posebno održavanje distance i nošenje maske. Virus ne poznaje dob i može biti jednako opasan za sve uzraste”, dodaje Zeljković.
Testirano je ukupno 506 osoba u posljednja 24 časa i registrovan je jedan smrtni slučaj.
Ukupno je zabilježeno 183 smrtnih slučajeva u Republici Srpskoj do sada.
“Najviše novozaraženih je iz Banjaluke”, ističe epidemiolog Jela Aćimović.
