Šarović reagovao na Dodikovu izjavu: Vlast se ponovo oslanja samo na nečiju pomoć

Izjava srpskog člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika da će „zamoliti predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da dio vakcina protiv virusa korona dodijeli Republici Srpskoj“, još jedan je dokaz nesposobnosti i nerada aktuelne vlasti, izjavio je danas predsjednik SDS-a Mirko Šarović.

„I ovaj potez jasno dokazuje nesposobnost vlasti da rješava osnovne probleme, uključujući i nesposobnost da se bori protiv pandemije korona virusa. Sve ovo dovelo je do toga da imamo najveći postotak smrtnosti u regionu u odnosu na broj stanovnika.

Od stalaka do vakcina, aktuelna vlast uvijek se oslanja se na nečiju pomoć. Oni uopšte nemaju jasan plan i strategiju kako dalje, niti dovoljno rade niti imaju rezultate. Sve se svodi na molbe za pomoć od drugih što je legitimno jedino kao zadnji, očajnički potez a nipošto kao što je kod njih slučaj – kao konstanta i jedini način rada“, zaključuje Šarović.