Višković sa predstavnicima Saveza sindikata: Prioritet Vlade Srpske – konstantno poboljšanje položaja radnika
Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković rekao je da je prioritet Vlade konstantno poboljšanje položaja radnika, te da će novi budžet tome doprinijeti.
Višković je održao danas u Banjaluci sastanak sa predstavnicima Saveza sindikata Republike Srpske, u okviru konsultacija sa socijalnim partnerima o izradi budžeta za 2024. godinu.
Na sastanku je razgovarano o trenutnoj ekonomskoj situaciji, ekonomskim reformama, kao i o iznosu najniže plate u Republici Srpskoj.
Predsjednica Saveza sindikata Republike Srpske Ranka Mišić istakla je značaj zaštite prava radnika, kao i načine kako poboljšati zakone koji regulišu ovu oblast, te načine unapređenja zaštite zdravlja radnika.
Tokom razgovora jedna od tema bila je i usklađivanje platnih koeficijenata za zaposlene u kulturi i obrazovanju, u odnosu druge zaposlene čija se plata isplaćuje iz budžeta.
