“Ako će nekoga usrećiti, neka mu bude”: Majci troje djece ukrali bicikl kojim svako jutro ide na posao

Majci troje djece, radnici kioska iz Zagreba, ukraden je biciklo na kojem je ugrađeno posebno pomagalo za ruku.

Ova majka troje djece svaki dan ustaje u pet sati ujutro i biciklom putuje do Branimirove tržnice. Prodavačica je na kiosku, svi je tamo znaju, kao što znaju koji je njen bicikl s kojim dolazi na posao. Naime, kako Mira nema ruku, na tom je biciklu ugrađena posebna proteza za ruku koja joj olakšava vožnju.

“Ja svoj bicikl parkiram kraj kioska i svi znaju da je moj. U četvrtak sam oko 18.30 izašla iz kioska, vidjela da je tamo, a u 18.50 više ga nije bilo. Momci koji su bili tamo pozvali su policiju i rekli da su vidjeli da netko sjeda na njega i odvozi ga, a kako je imao crvenu kabanicu poput moje, mislili su da sam ja. Policija je bila, napravili su zapisnik i što da vam kažem”, rekla je Mira.

Dodala je kako vjeruje da će joj se njezin bicikl vratiti, a preživjeće, kaže, ako ga neko i zadrži.

Lani je proglašena najboljom radnicom i dobila je nagradu “Mali svjetionik za velike ljude”.