Čanak opleo po Đokoviću: Nije užasan tretman zato što je Srbin, nego zato što magarac nije vakcinisan
Političar Nenad Čanak izvrijeđao je najboljeg tenisera na svijetu, Novaka Đokovića, nazvavši ga “nevakcinisanim magarcem”, nakon što su se u medijima pojavile informacije da se Đoković nalazi u imigracionom pritvoru u Melburnu gdje ga čuvaju dva policajca.
Naime, na objavu da je “Srbin Novak Đoković u pritvoru” on je napisao sljedeće:
“Užasan tretman prema Srbinu. Prema Srbinu. Pa je**te, nije užasan tretman zato što je Srbin, nego zato što magarac nije vakcinisan – napisao je i dodao:

Dakle ovako: Ko god se ne vakciniše protiv Covid 19, a za to nema jasan i nedvosmislen medicinski opravdan razlog, je neodgovorna, sebična i samoživa osoba (riječ magarac sam upotrebio kao eufemizam) – naveo je čanak na svom Tviter nalogu.
Dakle, ovako: Ko god se ne vakciniše protiv Covid 19, a za to nema JASAN I NEDVOSMISLEN MEDICINSKI OPRAVDAN RAZLOG, je neodgovorna, sebična i samoživa osoba. (Reč “magarac” sam upotrebio kao eufemizam). https://t.co/TzEz5iHyvS
— Nenad Čanak (@XXLTulip) January 5, 2022
Podsjetimo, Novak Đoković nije dobio dozvolu za ulazak u Melburn, pošto su mu vlasti Viktorije odbile vizu uz navodno lošu dokumentaciju, koja se ne poklapa sa pravilima za medicinsko izuzeće.
Nakon višesatnog ispitivanja u prostorijama Imigracionog odjeljenja, gdje je od Novaka zatraženo da objasni na osnovu čega je dobio medicinsko izuzeće, Đoković je poslat u pritvor, gdje se trenutno nalazi, piše Blic.
