Desetine hiljada na ulicama Beograda: Uzvikivali “Vučiću ostavka” i “Vučiću odlazi” VIDEO

Desetine hiljada građana izašlo je pod parolom “Srbija protiv nasilja” na ulice Beograda na poziv dijela opozicije.

Razlog za protest je nezadovoljstvo reakcijom vlasti nakon dva masovna ubistva početkom maja u kojima je ubijeno 18 ljudi.

Nakon okupljanja ispred Skupštine Srbije krenula je šetnja.

Okupljeni su ispred parlamenta uzvikivali “Vučiću ostavka” i “Vučiću odlazi”.

Iste parole uzvikivane su i ispred Vlade Srbije, odakle je nastavljena šetnja ka Gazeli.

Poslanik pokreta Ne davimo Beograd Radomir Lazović izjavio je novinarima da će učesnici u koloni večeras preći preko mosta Gazela, i zatim napraviti krug preko Brankovog mosta.

Jelena Mihailović, jedna od majki iz Pećinaca, je u govoru na početku protesta izjavila da građani žele da žive bez straha.

“Ovdje smo jer hoćemo Srbiju bez nasilja”, rekla je ona.

Okupljeni građani su aplauzom ispred Skupštine dočekali zaposlene u Kolubari.

Dan uoči protesta u Skupštini Srbije počela je rasprava o bezbjednosnoj situaciji u zemlji i okolnostima koje su dovele do dva zločina.

Sjednica Skupštine na kojoj bi se raspravljalo o bezbjednosti bila je jedan od zahtjeva protesta.

https://twitter.com/nixivoje/status/1659607852095356930

Među ostalim zahtjevima su ostavka ministra policije Bratislava Gašića i direktora Bezbjednosno informativne agencije Aleksandra Vulina.

Traži se i smjena Regulatornog tijela za elektronske medije, gašenje tabloida koji propagiraju nasilje i krše kodeks i oduzimanje nacionalnih frekvencija televizijama Pink i Happy.

Zahtjeva se i ukidanje programa koji promovišu nasilje, poput rijalitija.