Dr Kon upozorava građane zbog korone: Ponašajte se kao da je uveden policijski čas

Epidemiolog Predrag Kon, član Kriznog štaba za borbu protiv korona virusa uputio je putem Fejsbuka, kako je napisao, posebnu molbu za Beograđane.

“U toku ove i sljedeće nedjelje nalazićemo se u maksimumu (piku) trećeg talasa. U ovom periodu izbjegavajte sve gužve i skupove. Ponašajte se kao da je uvedena mjera zabrane kretanja od 19 do pet časova. Ako ipak morate da izlazite iz kuće… NOSITE ZAŠTITNU MASKU UVIJEK, a posebno u zatvorenom prostoru. SVAKO DOBRO!”, napisao je dr Kon.

Srbija se nalazi u trećem talasu korona virusda, a već više od nedjelju dana broj zaraženih na dnevnom nivou konstantno raste.

Počeo je da raste i broj preminulih, a polako se povećava i broj hospitalizovanih u bolnicama, ali i pacijenata na respiratorima.

Prema posljednjem, jučerašnjem presjeku, u Srbiji je za posljednja 24 sata virus potvrđen kod 1.449 osoba, dok je preminulo šest pacijenata od posljedica ove bolesti.

U bolnicama se nalazi 1.196 pacijenata, od kojih 52 diše uz pomoć respiratora.

Do sada je, inače. korona virus u Srbiji potvrđen kod 48.403 od ukupno testiranih 1.345.170.