Ne želi “da otkrije” da li je pio ili ne! Odbio alko-test pa kažnjen sa 2.000 evra

Beograđanin S.G. (42) kažnjen je sa 2.000 evra zbog odbijanja da se podvrgne obaveznoj analizi krvi radi provjere prisustva alkohola, saopšteno je iz Suda za prekršaje u Budvi.

Prethodno je u kontroli saobraćaja zaustavljeno vozilo marke “jaguar: kojim je upravljao, inostranih registarskih oznaka, nakon čega mu je alkometrom utvrđena koncentracija alkohola u organizmu od 1,55 g/kg.
“Sa tako utvrđenom vrijednošću okrivljeni se na zapisniku nije saglasio, pa je odveden u zdravstvenu ustanovu, kako bi se podvrgnuo analizi krvi, koju je u krajnjem i odbio”, navode iz Suda.
Osim izrečene kazne, koja mu je kao stranom državljaninu odmah naplaćena, izrečena mu je i zabrana upravljanja na teritoriji Crne Gore u maksimalnom trajanju, prenio je portal RTCG.

Oznake: alko-test, Beograd, kazna