Oglasio se MUP nakon što je potonuo splav „Kartel“
Sa splava “Kartel”, koji je poslije ponoći počeo da tone na Savi kod Sajma, riječna policija je sva lica, njih oko 30, evakuisala na splav pored, rečeno je Tanjugu u MUP-u.
Kako je navedeno, primljena je dojava u 00.37 časova da je u Ulici Savski kej bb, GO Savski venac, potonuo splav „Kartel“ i da su ljudi u vodi.
Na lice mjesta poslato je komandno vozilo, navalno vozilo i autocisterna iz VSJ Voždovac sa devet vatrogasaca i navalno vozilo iz VSJ Novi Beograd sa šest vatrogasaca.
Dolaskom na lice mesta u 00.44 časova ustanovljeno je da splav tone i da je potrebna evakuacija ljudi sa splava i iz vode. Most između splava i obale je potonuo, reklu su iz MUP-a.
Na lice mjesta dodatno je poslato i komandno vozilo i navalno vozilo iz VSJ Zvezdara sa 10 vatrogasaca i Tim za spasavanje i rad na vodi.
Na terenu su bile sve raspoložive jedinice MUP Srbije sektora za vanredne situacije
Na terenu je bio i načelnik sektora za vanredne situacije Luka Čaušić.
Na licu mjesta upućeno je 25 vatrogasaca-spasilaca iz VSJ Voždovac, Zvezdara i Novi Beograd sa šest vozila i Specijalističkim timom za spasavanje i rad na vodi. Ustanovili su da splav tone i da je potrebna evakuacija oko 30 ljudi koji se nalazi na dijelu pontona i na samom splavu.
Riječna policija je sva lica evakuisala sa splava koji tone, njih oko 30 lica, na splav pored. Ekipa VSJ i Žandarmerija vršili su kontrolu splava da li su sva lica evakuisana, naveli su iz MUP-a.
