Ogrlica zasijala na Orbanu: Vučić uručio Orden Republike Srbije

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, kome je nakon sastanka uručio Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici za izuzetne zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa dvije zemlje.

Vučić je istakao kako mu je čast što je u prilici da odlikuje Orbana.

“Ovo je najviši orden koji predsjednik Srbije dodjeljuje”, rekao je.

“Sa velikim ponosom konstatujem da ovaj orden dodijeljujem velikom prijatelju Srbije. Zahvaljujem predsjedniku Mađarske na doprinosu u razvoju bilateralne saradnje dvije zemlje”, rekao je Vučić.

“Budite uvjereni da naši građani istinski cene takve prijatelje i komšije”, rekao je Vučić.

On se zahvalio Orbanu što smo u ova teška vremena kada svi gledaju samo sebe, smogli snage da obezbijedimo bolju i topliju budućnost za naše građane”.