Pažnja, prevaranti vrebaju! Zbog jednog poziva žena ostala bez više od 20 hiljada evra

Žena (80) javila se na poziv zbog kojeg je ostala bez više od 20 hiljada evra.

Kako javlja primorsko-goranska policija, u petak ju je zvao nepoznati muškarac koji se predstavio kao policajac. Rekao joj je da pripremi sav novac i preda ga osobi koja će ga preuzeti jer se radi o lažnim novčanicama – prave novčanice dostaviće joj naknadno.

Žena je zatim otišla u banku, podigla sav novac i predala ga muškarcu koji je došao do njenog doma na području riječke Vežice.

Kako su prošla 24 sata, a niko joj se nije javio – shvatila je da je riječ o prevari. Ostala je bez 21.300 evra i slučaj prijavila policiji.

Policija upozorava

Iz policije su kazali da se prevaranti često lažno predstavljaju kako bi iskoristili nečije povjerenje i na taj se način obogatili.

“Vrlo su često na meti počinitelja građani starije životne dobi, čije povjerenje, a potom i nepažnju iskorištavaju za počinjenje krivičnih djela, piše Dnevnik.hr.

U većini rade u paru, pri čemu ih karakteriše drskost u ponašanju, snalažljivost, odvažnost te autoritativni nastup, čime građane dovode u zabludu i oštete”, dodali su.