Plenković iz Brisela: “U Hrvatsku donosimo 22 milijarde evra”

Hrvatskoj će pripasti 22 milijarde evra iz velikog fonda EU za oporavak od pandemije virusa korona, potvrdio je hrvatski premijer Andrej Plenković.

“Usvojili smo budžet za idućih sedam godina. U Hrvatsku donosimo 22 milijarde evra koje su garancija brzog privrednog oporavka i daljnjeg ravnomjernog razvoja zemlje”, napisao je Plenković na rano jutros “Tviter” nalogu.

Lideri zemalja članica EU postigli su nakon pet dana maratonskih pregovora u Briselu dogovor o planu oporavka EU teškom 750 milijardi evra i sedmogodišnjem budžetu od 1.074 milijarde evra.

Plan za oporavak od 750 milijardi evra predviđa 390 milijardi bespovratne pomoći i 360 milijardi zajmova.