Vulkanizeri uhvaćeni na djelu: Bušili gume na skupim automobilima kako bi imali više posla
Nevjerovatna priča jutros stiže iz Rijeke.
Naime, riječka je policija uhvatila vulkanizere koji su bušili gume na automobilima kako bi ih potom mogli popraviti i zaraditi.
Kako je jutros objavila riječka policija, nakon višemjesečnog i opsežnog istraživanja policijskih službenika Službe opšteg kriminaliteta Policijske uprave primorsko-goranske, u suradnji sa službenicima I i II policijske stanice Rijeka, otkrivena su trojica hrvatskih državljana koji su osumnjičeni za počinjenje kaznenih djela oštećenje tuđe stvari i poticanje.
Bušili gume na skupim autima
Riječ je, objavila je policija, o osobama starosti 25, 28 i 35 godina za koje je utvrđeno da su tokom prošle godine u Rijeci, u razdoblju od marta do kraja septembra, u dogovoru za ostvarivanjem protivpravne imovinske koristi, bušili gume na ličnim automobilima veće materijalne vrijednosti. Time su 46 hrvatskih i stranih državljana sveukupno oštetili za najmanje 11.800 evra.
Osumnjičeni 35-godišnjak i 28-godišnjak su 25-godišnjaka podsticali na činjenje spomenutih djela za novčanu naknadu, a koju će dobiti nakon što oni oštećene pneumatike na vozilima zamjene i poprave, objavila je policija.
Skupo naplaćivali usluge
Naime, isti su kao obrtnici vulkanizerskih radova se dosjetili da će po počinjenim (ne)djelima kružiti po mjestima događaja specijalizovanim i opremljenim vozilom za vulkanizerske radove i tako oštećenim vlasnicima vozila neposredno pružiti brzu uslugu popravka istih, objavila je policija, dodavši da su pri tome tu uslugu naplaćivali u većem iznosu od uobičajene cijene i tako stekli oko 2600 evra.
U sklopu istraživanja, a na temelju naloga Županijskog suda u Rijeci, provedene su pretrage doma i prostora, kao i vozila kojima se koriste 35-godišnjak i 28-godišnjak, na širem području Rijeke i tom prilikom je pronađeno i oduzeto više predmeta koji se dovode u vezu s počinjenjem opisane vrste kaznenih djela, objavila je policija, prenosi N1.
