Za naknadu do 10.000 evra: Petočlana grupa uhapšena zbog krijumčarenja migranata

Pet državljana Srbije, članova organizovane kriminalne grupe uhapšeno je zbog sumnje da su, uz naknadu od 6.000 do 10.000 evra prokrijumčarili najmanje 15 iregularnih migranata do Austrije i Njemačke.

Na području Novog Sada, Zrenjanina, Vladičinog Hana i Aranđelovca, uhapšeni su organizator ove kriminalne grupe čiji su inicijali I.Z, kao i članovi grupe K.A, M.D, S.N. i D.M, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

Ovu kriminalnu grupu, koja je krijumčarila migrante po grupi od tri osobe, poslije višemjesečne istrage, uhapsila je policija Srbije u saradnji sa njemačkim kolegama.

Uhapšenima se na teret stavlja da su od 15. februara do 2. jula organizovali nedozvoljen tranzit migranata preko teritorije Srbije, nedozvoljen prelaz granice između Srbije i Hrvatske, njihov prevoz preko teritorije Hrvatske i dalje do Austrije i NJemačke.

I.Z. je, kako se sumnja, na području opština Novi Sad i Vrbas, organizovao prihvat ilegalnih migranata, njihov smještaj i skrivanje u tovarnim dijelovima kamiona, nakon čega su ih prevozili u Hrvatsku, izbjegavajući graničnu kontrolu.

Članovi grupe su novac međusobno dijelili u zavisnosti od uloge koju su imali u krijumčarenju, a prilikom pretresa stanova i drugih prostorija koje koriste osumnjičeni, policija je pronašla 14 telefona, oko 1.850 evra i dva automobila.

Oni su, uz krivičnu prijavu, privedeni nadležnom tužilaštvu.

U akciji su učestvovali pripadnici Službe MUP-a Srbije za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Tužilaštvom Srbije za organizovani kriminal i pripadnicima njemačke policije.