Žestoko ga kritikovali: Capak se izvinio zbog fotografisanja na kutiji vakcina
Direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) Krunoslav Capak izvinio se što se jutros, nakon što je dočekao prve doze Fajzerove vakcine, fotografisao dok sjedi na kutiji u kojoj su dopremljene i naveo da je sjeo na kutiju u kojoj više nisu bile vakcina.
Capak ističe da ne bi želio da jedna fotografija zasjeni veličinu trenutka kada je u Hrvatsku rano jutros napokon stigla prva pošiljka vakcine protiv Kovida-19.
“Sa saradnicima sam dočekao isporuku u ranim jutarnjim satima, spremili smo vakcine u za to predviđene komore, a potom, s velikim olakšanjem, zabilježili nekoliko fotografija”, naveo je Capak.
Prema njegovom objašnjenju, na jednoj od njih sjeo je na kutiju u kojoj u tom trenutku nije više bilo vakcina i prstom pokazao u etiketu na kutiji, sa jedinom mišlju: “Evo, konačno je stiglo! Tu je”.
Capak je izrazio žaljenje što je u medijima ta fotografija postala važnija od vijesti da je vakcina stigla u Hrvatsku.
Nakon što su fotografije objavljene na stranicama HZJZ, u javnosti je krenula lavina reakcija, a HZJZ je nakon toga uklonio slike.
