ABA liga odabrala najbolje: Kalinić predvodi idealnu petorku koja ima dva igrača Partizana FOTO

Košarkaška ABA liga proglasila je najbolju petorku ligaškog dijela takmičenja.

Postavu po broju glasova predvodi igrač Crvene zvezde Nikola Kalinić.
Kalinić je dobio najveći procenat ukupnih glasova trenera, novinara i navijača u izboru za idealnu petorku sezone 2021/22.
On je osvojio 13,9 odsto glasova, a slijede ga košarkaš Cedevita Olimpije Jaka Blažič (12,1 odsto), igrači Partizana Kevin Panter (10,7) i Zek Ledej (9,1) i Kenan Kamenjaš (7,4) iz Studentskog centra.
Za njima slijede Džastin Kobs (7,3 odsto), Brajs Džons (6,9), Matijas Lesor (2,7), Dalibor Ilić (2,6) i Vili Rid (1,9).

U izboru trenera i novinara, Kalinić je dobio najviše glasova, ispred Blažiča, dok su u izboru navijača na vrhu završili košarkaši Partizana Kevin Panter i Zek Ledej.
Glasovi trenera u izboru učestvuju sa 50 odsto, novinara sa 30, a navijača sa 20 procenata.