Derbi kola! Vest Hem skinuo Arsenal sa prvog mjesta
Derbi 19. kola engleske Premijer lige odigran je sinoć na ”Emirejtsu”, gdje je Vest Hem kao gost savladao domaću ekipu Arsenala rezultatom 0:2. Trijumf “Čekićara” u londonskom derbiju, ujedno je značio da Liverpul ostaje na prvom mjestu tabele.
Ovakvom ishodu se obradovao i Liverpul, koji je zadržao dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Arsenal, a Vest Hemu je ovo deseta pobjeda u sezoni, za proboj na šesto mjesto na tabeli sa 33 osvojena boda.
Sve ono što je uspio da ostvari remijem na ”Enfildu” u prošlom kolu, Arsenal je ”prosuo” sinoć na svom terenu.
Već od 13. minuta ”Tobdžije” bile u rezultatskom minusu, kada je Souček na asistenciju Bouvena pogodio za vođstvo Vest Hema, ali je pogotku prethodila i očajna reakcija defanzivaca Arsenala pred gol linijom.
Taj gol je obilježio prvo poluvrijeme, a poslije deset minuta igre u drugom, Mavropanos je poslije kornera duplirao prednost ”Čekićara” – 0:2.
Pokušavali su domaći da uzvrate, stvorili nekoliko šansi, ali bez realizacije, dok je u posljednjim sekundama meča Vest Hem iznudio i jedanaesterac koji Benrama nije uspio da realizuje, odnosno Raja je odbranio njegov šut sa bijele tačke, pa su ”Tobdžije” izbjegle i teži poraz.
Ranije sinoć, Brajton je na svom terenu savladao Totenhem sa 4:2, navode “Sportske”.
