Iga Švjontek preživjela: Spasila dvije meč lopte za prvo četvrtfinale Vimbldona
Najbolja teniserka svijeta je bila nadomak poraza od Belinde Benčić, ali je uspjela da preokrene susret.
Iga Švjontek je preživjela! Najbolja teniserka svijeta plasirala se u četvrtfinale Vimbldona po prvi put u karijeri i to nakon velike drame.
Poljakinja je u osmini finala savladala Belindu Benčić nakon što je spasila dvije meč lopte u drugom setu – 6:7, 7:6, 6:3!
Švjontekova nije najbolje igrala u prvom setu, ali je uspjela da se domogne taj-brejk u kom je ipak izgubila. U drugom setu je Benčićeva pri rezultatu 5:4 imala dve meč lopte na servis rivalke, ali se prva teniserka svijeta izvukla.
Potom je slavila u taj-brejku, da bi brejkom u trećem setu stigla do presudne prednosti za prvi plasman u četvrtfinale Vimbldona. Trostruka šampionka Rolan Garosa će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz meča Beloruskinje Viktorije Azarenke i Ukrajinke Eline Svitoline.
