Italijanski stručnjak vraća se nakon šest godina: Anćeloti je novi trener Reala!

Nakon što je sa trenerske klupe Real Madrida odstupio Zinedin Zidan, krenula je trka za Madrid.

Smjenjivali su se lideri, svjetski mediji su pisali kako Masimilijano Alegri najbolje kotira, a nakon njegovo povratka u Juventus, za ‘pol poziciju’ borili su se Antonio Konte i Maurisijo Poketino , a onda kao iz sjene iskočio je Karlo Anćeloti i dogovorio svoj povratak u špansku prestonicu.
Real će platiti odštetu Evertonu za italijanskog menadžera koji je prije šest godina odselio iz Madrida. U prvoj sezoni na Bernabeuu donio je dugo čekanu “La Decimu”, a osvojio je i Kup Kralja ispred nosa Barseloni. U narednoj sezoni nije osvojio ništa, izuzmu li se slabo cijenjeni UEFA Superkup i FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo, pa mu je Florentino Perez uručio otkaz.
Poslije Reala, Anćeloti je vodio Bajern Minhen, Napoli, a od decembra 2019. godine sjedio je na klupi tima sa Gudison Parka. U bogatoj trenerskoj karijeri italijanski stručnjak je osvojio 19 trofeja, a zanimljivo da je osvajao četiri od pet ‘liga petica’. Nedostaje mu jedino La Liga, a sada se vraća na “popravni” u pokušaju da osvoji jedini trofej koji nije osvojio kao trener Reala.
Anćeloti će sa Realom potpisati trogodišnji ugovor, piše renomirani italijanski sportski novinar Fabricijo Romano, prenosi Avaz.