Maksimović o žrijebu Kupa: Dobili smo najlakšeg protivnika, ali nema opuštanja

Iako je današnji žrijeb polufinala Kupa BiH bio naklonjen fudbalerima Borca, trener Marko Maksimović poziva na maksimalnu ozbiljnost. Tim prije jer niželigaš Klis iako nema dovoljno kvaliteta i iskustva na “Gradski stadion” stiže potpuno rasterećeno, ali i motivisan da napravi dodatni iskorak.

“Definitivno, ako ćemo pričati onako kako jeste činjenica je da smo dobili najlakšeg protivnika. Sa druge strane Klis je ekipa koja je čini mi se u dvije-tri godine dva puta daleko dogurala u Kupu. Prvo četvrtfinale, pa sad polufinale. To govori o entuzijazmu ljudi iz Buturović polja. Imaju dosta simpatizera, ali definitivno mi ne bježimo od uloge favorita. Dobro ćemo ih analizirazi i pripremiti se do te utakmice, prije koje imamo još dvije utakmice u Premijer ligi BiH”, rekao je Marko Maksimović, šef stručnog štaba Borca.
U polufinalu na rasporedu su po dvije utakmice. Prva je u Banjaluci 7. aprila. Revanš je planirani 21. aprila.
“Naši ciljevi u Kupu BiH, koga god da smo dobili, su da idemo do kraja. To smo rekli i pred Široki Brijeg, to kažemo i sada pred Klis. Poštujemo ih i definitivno se nećemo opuštati zato što smo dobili lakšeg rivala. Ne mislimo da će nam se nešto samo ostvariti. Igramo dvije utakmice i mi u dvije utakmice ne smijemo sebi dozvoliti ni jedno poluvrijeme luksuza i opuštanja. Kup je specifično takmičenje, ali mi imamo obavezu dužnost i kvalitet da budemo bolji na terenu”, istakao je Maksimović, prenose Nezavisne.