Objavljen konačan spisak: Zoran Terzić odredio 14 odbojkašica za OI
Selektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić saopštio je konačan spisak od 14 odbojšaica koje će otputovati na završne pripreme za OI.
Srpski tim će se do 22. jula spremati u Hofuu, a onda je predviđen ulazak u Olimpijsko selo. Naš tim brani srebro iz Rija 2016. godine, a od tada su odbojkašice dva puta bile šampionke Evrope i aktuelne su svjetske šampionke.
Zlatne srpske djevojke odigraće prvi meč u A grupi protiv Dominikanske Republike u nedjelju, 25. jula od 7.20 časova po našem vremenu.
Srbija će u 2. kolu, u utorak, 27. jula, igrati protiv Japana (7.20), a u 3. kolu, u četvrtak, 29. jula, protiv Kenije (7.20). Seniorke Srbije će u 4. kolu, u subotu, 31. jula, igrati protiv Brazila (9.25), a u posljednjem, 5. kolu, u ponedeljak, 2. avgusta protiv Koreje od 2.00 časa po našem vremenu.
U B grupi će igrati Kina, SAD, Rusija, Italija, Argentina i Turska, a plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obje grupe.
Evo kompletnog spiska: Maja Ognjenović I Slađana Mirković (Tehničari), Tijana Bošković i Ana Bjelica (Korektori), Silvija Popović (Libero), Milena Rašić, Mina Popović, Maja Aleksić i Jovana Kocić (Blokeri), Brankica Mihajlović, Bjanka Buša, Bojana Milenković, Jelena Blagojević, Katarina Lazović (Primači).
