Partizan naciljao novo pojačanje: Klub želi veznog igrača Seltika

Fudbalski klub Partizan navodno prati dešavanja oko veznog igrača Seltika Ismaile Soroa.

Dvadesetčetvorogodišnji fudbaler iz Obale Slonovače nalazi se na izlaznim vratima škotskog velikana nakon ne baš zapažene uloge u timu od svog dolaska 2020. godine.

Prošle sezone nastupao je u 19 navrata u svim takmičenjima, uglavnom sa klupe i u Seltiku ne računaju na njega u idućoj kampanji. Stoga se spominje pozajmica, a kako piše škotski “Football Inside”, Partizan je u prvom planu!

Srpski vicešampion bi u tom slučaju imao i potencijalnu opciju obavezne kupovine narednog ljeta, ali o tome bi tek trebalo da se diskutuje.

Soro je dobijao značajniju minutažu kod bivšeg menadžera Nila Lenona, ali od dolaska Agea Postekoglua, situacija se promijenila i sada se traži najbolje rješenje.

Crno-bijeli su, takođe, blizu dovođenja polivalentnog veznjaka Šerifa iz Tiraspolja Patrika Andradea, pa bi sredina terena crno-bijelih mogla biti sačinjena uglavnom od stranaca. Ovog ljeta, u klub su stigli defanzivci Aleksandar Filipović i Zlatan Šehović.